Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... VOI BENEFICIA DE INDEMNIZATIE PT. CRESTERE COPIL?
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

VOI BENEFICIA DE INDEMNIZATIE PT. CRESTERE COPIL?

Buna, sunt o mamica ce se afla in prezent in concediu de crestere copil de 1 an si 6 luni,acum beneficiez de acea indemizatie, acusi ajung la finele acestui concediu si as dori sa raman din nou insarcinata astfel incat sa nu-mi reiau activitatea din august.Voi beneficia oare de indemnizatie , dupa ce voi naste?
da, dar calculata la 85% din indemnizatia anterioara, cu conditia sa o fi primit 12 luni neantrerupt
multumesc mult!O zi buna!