Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... indemnizatie concediu prenatal (postnatal) respectiv ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

indemnizatie concediu prenatal (postnatal) respectiv crestere copil

Buna ziua!
Am un loc de munca cu norma intreaga si fara intrerupere la o societate dar am mai primit si o indemnizatie de cenzor de la o alta societate.
Intrebarea este daca se tine seama la calculul indemnizatiei de prenatal(postnatal) respectiv a indemnizatiei de crestere copil si de venitul primit ca cenzor si cum se procedeaza in acest caz. Mentionez ca urmeaza sa nasc in luna mai deci intru in prenatal in martie si am fost cenzor la societatea respectiva pana in luna ianuarie inclusiv.
Va multumesc !
Va multumesc
Veniturile obtinute in calitate de cenzor consider ca sunt de natura profesionala si intra in calculul CIC
In ce baza primiti indemnizatia de cenzor? Ce fel de contract aveti?
Sunt colaborator.