Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... cerere divort de comun acord
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

cerere divort de comun acord

Buna ziua!
Poate posta cineva exact o cerere de divort de comun acord? am tot cautat pe alte siteuri dar nu am gasit decat vag ce trebuie sa contina si nu sunt lamurita...
Plus ca nu stiu care sunt toate actele care-mi trebuie pt. divort si ce timbre (judiciare?) si unde trebuie sa le platesc,unde sa le depun.
As vrea sa termin totul cat mai repede si luni sa merg sa depun actele. Ma puteti ajuta, va rog?
Multumesc anticipat
multumesc pt informatii, Simonette!