Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... salariul minim
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

salariul minim

Buna seara,
In ce masura se poate calcula salariul minim in domeniul privat, pentru absolvent liceu si facultate (licienta inca nu este sustinuta).
Pentru studiile respective mi se comunica ca nu pot avea un salariu (pe cartea de munca) mai mare de 600 Ron.
Citez:: "daca aveti si licienta atunci va putem mari salariul pana la 1200 Ron"
salarizarea se face in functie de studiile minime necesare ocuparii postului respectiv si care sunt stabilite in fisa postului respectiv.
pentru agent vanzari coeficent 1,2 aplicat la salariul minim stabilit pe unitate dar nu mai putin de 720 lei!!!
- puteti negocia.....
ctynn, utilizator
Deci nu este nevoie pentru o avansare in urmatoarea "treapta" pentru a se putea mari salariul ? Pur si simplu va trebui o renegociere a acestuia cu angajatorul.