avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1649 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... salariul minim
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

salariul minim

Buna seara,
In ce masura se poate calcula salariul minim in domeniul privat, pentru absolvent liceu si facultate (licienta inca nu este sustinuta).
Pentru studiile respective mi se comunica ca nu pot avea un salariu (pe cartea de munca) mai mare de 600 Ron.
Citez:: "daca aveti si licienta atunci va putem mari salariul pana la 1200 Ron"
Cel mai recent răspuns: cristi0102 , utilizator 00:39, 16 Februarie 2010
salarizarea se face in functie de studiile minime necesare ocuparii postului respectiv si care sunt stabilite in fisa postului respectiv.
pentru agent vanzari coeficent 1,2 aplicat la salariul minim stabilit pe unitate dar nu mai putin de 720 lei!!!
- puteti negocia.....
Ultima modificare: Duminică, 14 Februarie 2010
ctynn, utilizator
Deci nu este nevoie pentru o avansare in urmatoarea "treapta" pentru a se putea mari salariul ? Pur si simplu va trebui o renegociere a acestuia cu angajatorul.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Salariu minim. patra patra Buna ziua, am terminat facultatea si m-am angajat pe un post de pedagog.Mi s-a spus ca acest post nu necesita studii superioare, astfel ca ma incadreaza ca ... (vezi toată discuția)
Calificarea Ionut Georgescu Ionut Georgescu Doresc sa angajez un ajutor de ospatar fara calificare (nu are nici un fel de diploma de specialitate), cu diploma de liceu, adult, cu salariul minim pe ... (vezi toată discuția)
Salariul minim studii superioare mihaitudor mihaitudor cat este salariul minim pentru absolventii de studii superioare? Colegiul Universitar de 3 ani este considerat ca studii superioare la calculul salariului ... (vezi toată discuția)