Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... pentru constructia unei case fara fundatie ,,pe piloni ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

pentru constructia unei case fara fundatie ,,pe piloni .

Buna ziua, varog frumos, vreau sa-mi construesc o casa pe piloni, din lemn , este constructie usoara. Va rog mult ,vreau sa stiu daca pentru astfel de constructie trebuie proiect,si tot atat de multe aprobari.Va multumesc frumos, si va doresc multa dragoste,,sa fiti iubiti.
Da, fiind vorba despre o constructie "permanenta" este nevoie de autorizatie de construire si de toate documentele necesare exact ca si in cazul unei case din alte materiale ce par mai durabile.
Da, si pentru aceasta constructie trebuie proiect si toate avizele, ca pentru orice alta constructie.
Nu conteaza daca este provizorie sau definitiva-"permanenta"(si pentru chioscuri trebuie aprobare!)
doina_manuela, utilizator