Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... executare silita
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

executare silita

Buna ziua.
As dorii sa stiu care sunt,procedurile in executarea silita , deoarece ,in luna Ianuarie am fost instintata ca banca,a cesionat contractul nostru de credit,unei societati(),societate ce ne obliga sa rambursam integral creditul,sau putem sa achitam o taxa timp de 11 luni,iar in a douasprezecea luna sa achitam intreaga suma?
as mai dorii sa stiu daca avem dreptul sa primim si noi o copie acontractului de cesiune,deoarece noi nu am primit nici un document?
Este normal ca suma datorata dupa cesiune sa fie mai mare decat suma contractata acum 3 ani?Am primit 70000euro , am achitat rate lunare ,pana in septembrie 2009, de atunci am depus cum am putut cate 200, 300 euro,iar la cesiune am primit instintare pe 71180 euro?
lunga, utilizator
Da, aveti dreptul de a primi contractul de cesiune.
Suma nu poate fi mai mare decat cea datorata la banca insa dobanzile si penalitatile ce curg le va lua firma cesionara.

avocat Claudiu Lascoschi
Buna ziua user lunga
Va rog sa stergeti denumirea societatilor pe care le implicati in discutia postata deoarece ati incalcat Regulamentul de postare.
Aveti optiunea editarii mesajului sau , in caz contrar acest mesaj va fi sters, conform dispozitiilor Regulamentului de postare, de catre moderatorii forumului.
Va multumesc pentru intelegere.
O zi buna.:)