Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... Dauna motocicleta
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

Dauna motocicleta

Buna ziua,am cateva nelamuriri si as dori daca se poate sa ma ajutati.
Am fost implicat intrun accident moto-masina ,vinovatul fiind soferul masini.Intrebarea mea este daca dau dauna totala motocicleta ,mi se opresc ceva piese,componente si daca apoi voi mai putea circula cu ea.Va multumesc
Va multumesc frumos.
propietarul mi-a incredintat cheile...am auzit pareri si pareri di nu eram sigur..deci propietarul a fost de acord...sa inteleg ca nu voi fi eu nevoit sa-i platesc motocicleta ci firma de asigurari?Va multumesc
Daca erati persoana vinovata de producerea accidentului,in baza asigurarii de raspundere civila,partea prejudiciata era despagubita.Atunci se punea problema in acesti termeni.Daca ati fi condus fara consimtamantul prietenului,asiguratorul acorda despagubirea,dupa care isi recupera banii de la dv.
De asemenea,ar fi trebuit sa suportati si costul reparatiei motocicletei.
Poate sunt prea obosita dar nu vad unde este problema.
ContSters76710, utilizator
Problema era ca Bogdan primise pareri/sfaturi neavizate si abia acum si aici, - a inteles!=D>
:D multumesc frumos