avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 821 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... Dauna motocicleta
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

Dauna motocicleta

Buna ziua,am cateva nelamuriri si as dori daca se poate sa ma ajutati.
Am fost implicat intrun accident moto-masina ,vinovatul fiind soferul masini.Intrebarea mea este daca dau dauna totala motocicleta ,mi se opresc ceva piese,componente si daca apoi voi mai putea circula cu ea.Va multumesc
Cel mai recent răspuns: bOGdANmXm , utilizator 11:44, 18 Februarie 2010
Va multumesc frumos.
propietarul mi-a incredintat cheile...am auzit pareri si pareri di nu eram sigur..deci propietarul a fost de acord...sa inteleg ca nu voi fi eu nevoit sa-i platesc motocicleta ci firma de asigurari?Va multumesc
Daca erati persoana vinovata de producerea accidentului,in baza asigurarii de raspundere civila,partea prejudiciata era despagubita.Atunci se punea problema in acesti termeni.Daca ati fi condus fara consimtamantul prietenului,asiguratorul acorda despagubirea,dupa care isi recupera banii de la dv.
De asemenea,ar fi trebuit sa suportati si costul reparatiei motocicletei.
Poate sunt prea obosita dar nu vad unde este problema.
Ultima modificare: Luni, 15 Februarie 2010
ContSters76710, utilizator
Problema era ca Bogdan primise pareri/sfaturi neavizate si abia acum si aici, - a inteles!=D>
:D multumesc frumos

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Despagubire dauna totala si echipament moto ContSters225724 ContSters225724 Buna ziua.Va rog sa ma ajutati cu cateva lamuriri. Am avut un accident de circulatie pe 17 iulie 2011.Eu pe motocicleta celalalt cu autoturismul.Politia a ... (vezi toată discuția)
Plata daune autoturism avariat Tarana Tarana am dreptate intr-un incident cu un alt autoturism si reparatia depaseste valoarea lui la momentul incidentului.Daca vand autoturismul asa cum e fara sa-l repar ... (vezi toată discuția)
Termen de plata asigurator pentru daune materiale lucian_g lucian_g Buna ziua, As dori ceva lamuriri in urmatoarea problema: - am suferit un accident auto in urma cu 3 luni - eu fiind partea vatamata: ma deplasam ... (vezi toată discuția)