Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... situatie juridica minor
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

situatie juridica minor

sunt divortata,am un copil minor,tatal sau nu este in tara,cum pot pleca cu minorul in strainatate fara semnatura tatalui?:(
Daca detineti o hotarare definitiva si irevocabila de incredintare a minorului, acodrul tataul sau nu mai este necesar,.
..luati legatura cu el sa va trimita de acolo de unde este plecat procura cu declaratai lui ca este de acord sa plecaticu minorul din tara ..
buna ziua!
daca prin hotararea de divort minorul v-a fost increditat dvs spre crestere sie ducare nu mai aveti nevoie de acordul tatalui.
la iesirea din tara trebuie sa prezentati hotararea definitiva si irevocabila.
am o sentinta de incredintare spre crestere si educare a minorului, ramasa definitiva prin netimbrarea si neprezentarea la apel facuta de tatal minorul
la judecatoria care a pronuntat sentinta mergeti sa vi se aplice pe hot mentiunea definitiva si irevocabila.