Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... decizii de suspendare cim
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

decizii de suspendare cim

In cazul in care salariatii inregistreaza 1 zi de concediu fara plata, trebuie intocmita si operata in carnetul de munca decizia de suspendare a cim-ului? ............... efectivul personalului societatii find de 2300 angajati.....
adica toti cei 2300 de salariati au avut 1 zi concediu fara plata?
Nu.
Salariatul va face cerere de fara plata pe care o va aproba conducerea.
Aceasta cerere se pune in dosarul de personal al salariatului iar in pontaj in ziua respectiva se trece CFP.
La plecarea salariatului din unitate (adica la incetarea raporturilor de munca) se va specifica ca in perioada lucrata a avut X zile de concediu fara plata.
multumesc pt raspuns.

deci, sa inteleg ca nu trebuie operata decizia de suspendare cim pt fiecare zi de fara plata inregistrata???...itm-ul din Constanta (ca sunt din CTA!!!) asa ne cere