Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Atestare avocat AGA/decizie asociat unic
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Atestare avocat AGA/decizie asociat unic

Buna ziua,

Pentru o suspendare de activitate la un SRL, as dori sa stiu daca la Reg Com Bucuresti este necesar ca hot Aga sau decizia asociatului unic sa fie atestate de un avocat (sa ii dea data certa??) sau doar semnate de asociati e suficient..

Am inteles ca actele trebuie puse intr-un dosar intr-o anumita ordine?? si numerotate?

Multumesc
E ok daca HAGA e semnata de asociati sau decizia de asociatul unic.
Gabriela Mihai, Avocat
Pentru hot AGA sau Decizie asociat unic, trebuie sa faci si o Anexa cu contoarul de cuvinte.
Asa este, actele trebuie puse intr-un dosar cu sina, incepand cu cererea de inregistrare mentiuni, hot. AGA, celelalte inscrisuri si evident imputernicirea celui care reprezinta soc. la ORC. Actele se numeroteaza de la ultimul act(pag. 1) catre primul act( hot AGA).
Bafta!