Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Facturare in valuta
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Facturare in valuta

Pentru o firma de selctie si plasare forta de munca in strainatate, daca serviciul isi are efectul in strainatate, pot factura in valuta? Cred ca e similar cazului agentiilor de turism. Conform carui act normativ se poate face asa ceva, si daca e legal sa procedez asa. De asemenea, daca facturez in valuta pot incasa factura in valuta respectiva? Dar in cazul in care factura este in lei, pot s-o incasez in alta valuta? Multumesc tuturor care incearca sa-mi dea un raspuns.
intra pe www.bnr. ro la legislatie si gasesti acolo regulamentul valutar nr. 4 din 1 aprilie 2005
sper sa te lamuresti