Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale cod caen punct de lucru
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

cod caen punct de lucru

La un punct de lucru al societatii am autorizate mai multe coduri caen si acum vreau sa scot un cod dintre ele si celelalte coduri sa ramana autorizate.Intrebarea mea este ce acte imi sunt necesare la registrul comertului?Multumesc
Trebuie doar sa faceti din nou o cerere Declaratie model 3 pe care o luati de la Reg Com in care veti trece la punctul de lucru numai codurile pe care vreti sa le mentineti.
Declaratia o depuneti la Registru Com si vi se va emite un alt certificat constatator.
In felul asta constatatorul vechi prin care erau autorizate activitatile devine nul. Deci veti desfasura doar activitatile care vor figura pe noul constatator de activitati autorizate
Deci imi trebuie doar o hotarare a asociatului unic, cererea si declaratia model 3.Sa inteleg ca nu imi mai trebuiesc contractele de inchiriere si dovada propietatii pentru spatiile respective?
Daca aveti un certificat constatator prin care sunt autorizate anumite activitati, asta presupune ca punctul de lucru este infiintat, in concluzie nu mai este nevoie de actele doveditoare pt spatiu.

NU este nevoie de hotararea AGA, se va depune la dosar declaratia model 3 (se va completa asa cum a aratat victoriada), cerere tip, imputernicire si certificatul constatator pe care il aveti in prezent (in original).