Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... STRATEGIE ...CA INCOMPETENTA ..ESTE !!!?????
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

STRATEGIE ...CA INCOMPETENTA ..ESTE !!!?????

....avand calitatea de reclamant intr-un dosar penal la Parchetul de pe langa Curtea de Apel , in care s-a dat o rezolutie....NUP ..normal (traim in tara ....coruptiilor !!!)..!!!
..Am contestat rezolutia in termenul legal ,la sfarsitul lui decembrie 2009 !! ..vazand ca nu am primit nici un raspuns , depasindu-se astfel termenul de 20 zile in care procurorul general al parchetului ...trebuia sa-mi raspunda am telefonat , a fost trimis la o alta adresa care am avut-o cu un an in urma (cand a fost facuta plangerea initiala ) dar in atacarea rezolutiei din decembrie 2009 am specificat noua adresa !!!
Am solicitat printr-o adresa trimisa prin fax .. raspunsul la adresa actuala , mentionata si in contestarea rezolutiei (NUP ) !!
...stiu ca raspunsul o sa fie de respingere a contestatiei si pastrare a rezolutiei NUP dar voi actiona in Judecata ..acea rezolutie ..!!!
Daca astept nu depasesc termenul de 40 de zile de la contestarea rezolutiei sau faptul ca nu mi-a fost trimisa , si nu am luat la cunostiinta termenul incepe de la comunicare !!??
Daca fac acum contestatia spre justitie , cui ma adresez tinand cont ca este dosarul la parchetul de pe langa Curtea de apel , fiind impotriva unui executor judecatoresc !!!??
Va multumesc anticipat !!!
ion-alin, utilizator
Daca ati comunicat schimbarea domiciliului printr-o cerere separata trebuia sa va fie comunicata rezolutia la acea adresa.
Daca nu ati procedat asa e cam greu de spus ca ati avea dreptate.
Curtea de Apel este competenta sa judece.