Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale cenzori supleanti
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

cenzori supleanti

buna ziua .
in ceea ce priveste cenzorii supleanti :
daca durata mandatului a expirat , este nevoie de convocarea AGA pt. prelungirea mandatului sau se poate da o declaratie in sensul dorit la notariat ??
multumesc.
Cenzorii supleanti fiind numiti de catre Adunarea generala, tot aceasta ii revoca sau le prelungeste mandatul.