Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Lamurire
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Lamurire

Ce stiti, se poate cere concediu cu plata, in limita celor 10 zile prevazute de c.m., pt. definitivarea studiilor (licenta)? Se incadreaza acest aspect in formele de formare profesionala prevazute de c.m., respectiv art.189 lit.e?
eu zic ca depinde daca locul tau de munca este in domeniul in care studiezi
era vorba daca e legal, nu de o intelegere:)
ce profesie ai?
ocupatia n-are legatura cu ceea ce studiez; ma gandeam ca definitivarea studiilor ar putea fi incadrata la formarea individualizata:)
te-am intrebat deoarece, de exemplu, statutul cadrelor didactice prevede concediu cu plata de 6 luni doar pentru redactarea tezei de doctorat
daca studiile nu au legatura cu munca pe care o faci nu prea ai sanse...