Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale anulare somatie de plata
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

anulare somatie de plata

am facut somatie de plata impotriva unui debitor, instanta a admis-o apoi primesc citatie pt anulare somatie de plata, de ce? care ar fi cauzele anularii?????
ce aparari de fond poate invoca debitorul in actiunea in anulare? :-/
asta e calea de atac impotriva ordonantei care contine somatia. e adevarat ca nu are caracterul unie cai de atac de drept comun dar nici nu te poti trezi cu cereri noi
depinde de sustinerile de la fond.