avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 197 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Pierdut carnet de somaj
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Pierdut carnet de somaj

Am pierdut carnetul de somaj. Deocamdata nu am nici o stampila pe el pt ca inca nu mi-a venit indemnizatia. Cum se procedeaza in cazul pierderii?#-o Multumesc anticipat .
Cel mai recent răspuns: ContSters42179 , utilizator 19:29, 16 Februarie 2010
Mergi la AJOFM si prezinta situatia.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Art. 41 din legea nr. 76/2002 - somaj taticu100 taticu100 Va salut! In art.41, al.1, lit. a din L76/2002 se spune:\" - (1) Persoanele care beneficiaza de indemnizatie de somaj au urmatoarele obligatii: a) sa se ... (vezi toată discuția)
Probleme acte somaj dante7 dante7 Buna, M-am prezentat la AJOFM cu dosarul si m-i sa spus ca adeverinta privind cotizatia la somaj nu este buna deoarece nu are stampila AJOFM si nu am stagiu ... (vezi toată discuția)
Indemnizatie crestere copil AncaMoldoveanu88 AncaMoldoveanu88 Buna ziua. Va rog sa ma lamuriti si pe mine intr-o privinta. Se da urmatoarea situatie: am depus dosarul pentru indemnizatie crestere copil, am 8 luni lucrate ... (vezi toată discuția)