Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... muncind 'la negru' ce sanse am la partaj?
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

muncind 'la negru' ce sanse am la partaj?

am fost casatorita 3 ani,nu am copii si am muncit fara a fi inregistrata.in timpul casatoriei am dobandit mai multe bunuri materiale(imobile,autovehicule) toate inregistrate pe numele fostului sot care era salariat.cum pot dovedi ca am muncit?am drept egal cu el asupra bunurilor dobandite in timpul casatoriei?
nu conteaza cum ati muncit sau daca nu ati muncit.. bunurile dobandite in timpul casatoriei se impart in mod egal intre soti, exceptie facand situatia in care sotul dovedeste ca el a vandut un bun propriu sau a primit o donatie in nume propriu.. chiar daca dvs ca sotie nu ati fi lucrat deloc, tot asa jumate-jumate impartiti.. bafta multa si sper ca v-am fost de folos!:)
Situatia poate fi diferita in functie de avocatul fiecarei parti.
Daca isi angajeaza avocat doar el doar norocul va decide ce veti primi dvs.
Daca va angajati si dvs. un avocat care sa se ocupe de caul dvs. atunci balanta se va echilibra...

avocat Claudiu Lascoschi