Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... INTELEGERE
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

INTELEGERE

In cazul in care ajung la o intelegere cu fostul sot privind partajul,cum se poate intra in posesia celor cuvenite? Prin hotarare judecatoreasca sau se poate numai prin notar?
prin instanta prin tranzactie sau direct la notar
Da, se poate si la instanta si la notar.
La instanta insa cred ca va costa mai putin.
Daca este insa vorba de valori mari si exista riscul ca sotul sa se razgandeasca mergeti urgent la notar.Ar fi mai ieftin asa.

avocat Claudiu Lascoschi