avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 906 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii LAMURIRI DESPRE NOUL COD FISCAL PENTRU ASOCIATII DE ...
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

LAMURIRI DESPRE NOUL COD FISCAL PENTRU ASOCIATII DE PROPRIETARI

sunt administrator la o asociatie de proprietari,am un salariu de 150 ron,si pana acum am lucrat cu conventie civila in baza codului civil.
Incepand cu 1 februarie 2010 sunt pensionat pe caz de boala grad 3,ce obligatii de plata imi revin,la salariul de 150 de ron si ce obligatii de plata revin asociatiei

PANA ACUM AM PLATIT DOAR IMPOZITUL DE 16%.
va multumesc
Cel mai recent răspuns: vircaconstantin , utilizator 10:42, 18 Februarie 2010
De ce ati lucrat cu conventie si nu cu CIM?
eu cred ca tot numai 16% ai de platit

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Angajarea in asociatiile de proprietari sterod sterod Buna ziua, Stiu ca s-a mai discutat si anterior in aceasta sectiune despre angajarea in asociatiile de proprietari, dar informatiile sunt fragmentate si nu ... (vezi toată discuția)
Precizari oug 58/2010 v.marin1953 v.marin1953 In legatura cu OUG 58/2010 solicit unele precizari legate de modul in care trebuiesc aplicate la asociatiile de proprietari. 1. presedintele comitetului ... (vezi toată discuția)
Presedinte si admnistrator asociatie locatar2000 locatar2000 1. In legea 230/2007 scrie ca in asociatiile cu mai putin de 10 membri presedintele poate fi si administrator. Spuneti-mi va rog daca in cele mai mari de 10 ... (vezi toată discuția)