Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii LAMURIRI DESPRE NOUL COD FISCAL PENTRU ASOCIATII DE ...
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

LAMURIRI DESPRE NOUL COD FISCAL PENTRU ASOCIATII DE PROPRIETARI

sunt administrator la o asociatie de proprietari,am un salariu de 150 ron,si pana acum am lucrat cu conventie civila in baza codului civil.
Incepand cu 1 februarie 2010 sunt pensionat pe caz de boala grad 3,ce obligatii de plata imi revin,la salariul de 150 de ron si ce obligatii de plata revin asociatiei

PANA ACUM AM PLATIT DOAR IMPOZITUL DE 16%.
va multumesc
De ce ati lucrat cu conventie si nu cu CIM?
eu cred ca tot numai 16% ai de platit