Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Inregistrarea telefonica trebuie tehnoredactata la ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Inregistrarea telefonica trebuie tehnoredactata la cabinete specializate?

Buna ziua.
Va rog sa ma ajutati cu urmatoarea intrebare. Am depus ca proba intr-un proces, o inregistrare a unei convorbiri telefonice pe CD. Judecatoarea ne-a cerut sa o tehnoredactam. Trebuie facuta intr-un anumit mod, sau trebuie facuta de cineva autorizat?
Va multumesc anticipat.
Trebuie transcrisa pe suport ,astfel incat instanta sa poata analiza direct proba respectiva
Aveti la dispozitie facilitatea de a solicita ,unitatii de telefonie in cauza sa dispuna masurile tehnice necesare pentru transcrirea respectivei convorbiri.
Mai exista si alte variante redactare convorbiri telefonice
Avand in vedere ca nu stiu exact data in care a fost facuta convorbirea, nu pot solicita unitatii de telefonie. As putea sa o redactez eu, se considera valabila?
Va multumec.