Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... succesiune
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

succesiune

nu avem copii,fratii au renuntat in favoarea sotului meu,care avea si testament de la tatal lui ,eu nu am de la sot nimic........
buna ziua!
la succesiunea sotului dvs vin si fratii acestuia.
Si intrebarea care e?
intrebarea era daca fratii sotului defunt au vocatie succesorala sau nu ??
raspunsul la intrebarea dvs este DA , intrucat nu exista descendenti .