avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 752 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general termen depunere bilant societate suspendata iulie 2009
Discuție deschisă în Contabilitate în general

termen depunere bilant societate suspendata iulie 2009

Am o societate cu activitatea suspendata din 31.07.2009. Am obtinut derogare de la finante. Pt decembrie nu am depus 100 cu impozit pe profit deci trebuie sa depun 101 pana la 25 feb. Intrebarea mea este daca trebuie sa depun bilantul pana la 25 feb tinand cont ca am definitivat ex financiar pana la 25 feb?
Cel mai recent răspuns: ana & maria , utilizator 13:32, 19 Februarie 2010
nu ,aveti termen de depunere 30.04.2010
bilantul se depune la registrul comertului
Termenul pentru depunerea situatiilor financiare este 30.05.2010 (150 de zile de la incheierea exercitiului financiar).
fat frumos a scris:

Termenul pentru depunerea situatiilor financiare este 30.05.2010 (150 de zile de la incheierea exercitiului financiar).

asa este , nu stiu de ce am scris 04:">

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Termen depunere 101 si bilant JENIFER JENIFER Am urmatoarea nelamurire : daca la trim IV nu am declarat nimic la imp profit , pana la ce data pot depune declaratia 101?dar bilantul cand il depun ?B-) (vezi toată discuția)
Termen depunere bilant carmen carolina carmen carolina Buna ziua, Care este termenul de depunere al bilantului in cazul in care nu am depus declaratia 100 in decembrie? Stiu ca trebuie sa depun declaratia 101 ... (vezi toată discuția)
Impozit profit trimestrul iv ddanacv ddanacv Am platit in primele 3 trimestre din 2010 impozitul minim(550/trimestru) fiind pe pierdere in fiecare trimestru.Ultimul trimestru(IV) este tot pierdere.Cum ... (vezi toată discuția)