Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... creditul de nevoi personale
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

creditul de nevoi personale

am contractat un credit de nevoi personale in valuta pe o perioada de 10 ani si pe linga dobinda lunara mai sunt si comisioanele de administrare si risc. am intrebat la banca ce inseamna comisionul de risc si mi sa comunicat ca este un comision de siguranta in cazul ca nu ma incadrez in data scadenta a ratei. am platit la timp ratele. am intredat daca acest comision de risc la rambursarea creditului il voi primi inapoi. mi sa zis ca nu. vreau sa stiu de ce nu se inapoiaza acest comision de risc. mai ales ca vreau sa rambursez creditul anticipat unde mai platesc si comision de rambursare anticipata.
Sigur ca nu o sa primiti comisionul inapoi. Cred ca este un comision -un fel de plata pentru faptul ca banca isi asuma riscul neplatii creantei de imprumutat.