Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... reziliere contract cu banca
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

reziliere contract cu banca

Ce se intampla in cazul rfezilierii unui contract cu o banca?
Banca declara creditul scadent sau va inchide contul, depinde de contractul pe care il aveti cu banca respectiva.
Buna ziua !
Rezilierea reprezinta o anulare, desfacere pentru viitor a unui contract sinalagmatic cu executare succesiva, pentru neexecutarea culpabila a uneia dintre obligatiile reciproce ale partilor, efectele produse in momentul desfiintarii ramanand neatinse.
Ne intrebati ce se intampla in acest caz, dar acest caz este al dumneavoastra si era normal sa ne spuneti cine a invocat rezilierea si in ce conditii.
Cu stima !

Banca a reziliat contractul,deoarece nu am platit ultimele 4 rate
Banca a invocat rezilierea.
Pai daca nu ati platit ultimele rate banca ar FI trebuiT sa investeasca contractul cu formula executorie si sa va execute silit. Nu cred ca avand rate a facut greseala de a rezilia contractul fara sa-si ia masura recuperaii creantelor!