Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... reziliere contract cu banca
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

reziliere contract cu banca

Ce se intampla in cazul rfezilierii unui contract cu o banca?
Cum se recupereaza creantele?
prin executare silita
Din cate stiu eu, in contractele de credit incheiate intre banci si clienti exista inserata o clauza prin care banca poate declara creditul scadent, din diverse motive. Urmarea ar fi rezilierea contractului si recuperarea creantei prin executare silita (adica poprire salariu sau scoaterea la licitatie a bunului ipotecat- obiectul adus drept garantie de catre dvs.)