Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Pensie alimentara
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Pensie alimentara

As dori un sfat daca se poate .
Ce ar trebui sa faca mama mea daca tatal meu nu mi-a mai trimis pensia alimentara de aproximativ 6-7 luni iar aceasta fiind foarte mica .
Pentru recalculare cat ar trebui sa imi datoreze din salariul lui daca aceasta mai are un copil ?
Ce ar trebui sa faca mama mea ca sa fie recalculata pensia ?
Daca nu a platit pensia de intretinere doua luni consecutiv, poate face plangere penala., la politie.
Daca aveti informatia ca veniturile lui sunt mai mari, ca nevoile tale de ingrijire sunt mai mari, puteti sa-l actionati in instanta petru majorare pensie de intretinere.
Daca are in ingrijire 2 copii, se retine pana la 1/3 din veniturile sale.