Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... ALCOOLEMIE DE 1 LA MIE CU PB....
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

ALCOOLEMIE DE 1 LA MIE CU PB....

AM 40 DE ANI SI AM FACUT O MARE GAFA.
IN SEARA DE 14.02 AM PLECAT CU MASINA CU 1 LA MIE ALCOOL.
MASINA POLITIEI LOCALE S-A LUAT DUPA MINE SI NU AM OPRIT.
I-AM LASAT IN URMA SI AM AJUNS IN PARCAREA DIN SPATELE BLOCULUI UNDE LOCUIESC.
AM COBORIT DIN MASINA SI LA VREO 15 M AM FOST RIDICAT DE POLITISTI.
CAM CE POT PATI?
Depinde....intai aveti rabdare sa vedeti rezultatul analizelor(probelor biologice)...in cazul in care ati fost dus la INML si vi s-au recoltat probe biologice!
B-)
Am fost dus la spitalul local si mi s-au recoltat probe ...
Probabil rezultatul peste 2 la mie...
Vi s-a intocmit dosar penal pt.sav.infractiunii prev.de art.87 alin.1 din OUG 195/02 rep.Veti fi audiat,condamnat cu suspendare si ca masura complementara vi se va anula permisul de conducere.
Asa ma gindeam si eu..Pacat..Sofer profesionist in 20 de ani nu am facut asa ceva..
Am dus-o pe sotia la urgenta si probabil cei de acolo m-au pirit..
Si m-au asteptat in aproprierea blocului unde locuiesc...
Adio serviciu...