avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1652 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... ALCOOLEMIE DE 1 LA MIE CU PB....
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

ALCOOLEMIE DE 1 LA MIE CU PB....

AM 40 DE ANI SI AM FACUT O MARE GAFA.
IN SEARA DE 14.02 AM PLECAT CU MASINA CU 1 LA MIE ALCOOL.
MASINA POLITIEI LOCALE S-A LUAT DUPA MINE SI NU AM OPRIT.
I-AM LASAT IN URMA SI AM AJUNS IN PARCAREA DIN SPATELE BLOCULUI UNDE LOCUIESC.
AM COBORIT DIN MASINA SI LA VREO 15 M AM FOST RIDICAT DE POLITISTI.
CAM CE POT PATI?
Cel mai recent răspuns: STEF37 , utilizator 18:59, 21 Februarie 2010
Depinde....intai aveti rabdare sa vedeti rezultatul analizelor(probelor biologice)...in cazul in care ati fost dus la INML si vi s-au recoltat probe biologice!
B-)
Am fost dus la spitalul local si mi s-au recoltat probe ...
Probabil rezultatul peste 2 la mie...
Vi s-a intocmit dosar penal pt.sav.infractiunii prev.de art.87 alin.1 din OUG 195/02 rep.Veti fi audiat,condamnat cu suspendare si ca masura complementara vi se va anula permisul de conducere.
Asa ma gindeam si eu..Pacat..Sofer profesionist in 20 de ani nu am facut asa ceva..
Am dus-o pe sotia la urgenta si probabil cei de acolo m-au pirit..
Si m-au asteptat in aproprierea blocului unde locuiesc...
Adio serviciu...

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Doresc o lamurire un sfat sau daca , cunoasteti un astfel de caz solutionarea lui - refuz testare cu etilotest marian761 marian761 daca esti in masina in parcare nu pe drumuri publice si la un moment dat apare un echipaj de politie din anumite motive eu abia coborit din locuinta la masina ... (vezi toată discuția)
Refuzul recoltarii probelor biologice si fuga de la locul faptei CRISTINADOVE CRISTINADOVE Ce se poate intampla in situatia in care am fost oprit de politie si eram sub influenta bauturilor alcoolice,insa am refuzat sa suflu in fiola si respectiv ... (vezi toată discuția)
Ce cosencinte pot trage - alcool la volan cucoanes cucoanes [quot][/quot]am fost depistat de un echipaj de politie joi la ora 24 in urmare eram la volanul unui autoturism ce cosencinte pot trace daca am fost testat cu ... (vezi toată discuția)