Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... se poate lua copilul minor de catre tata pana la ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

se poate lua copilul minor de catre tata pana la definitivarea divortului ?

buna seara
va rog sa imi raspundeti si mie la urmatoarea intrebare ?
pot lua copilul de la mama pana la definitivarea divortului , mentionez domicilul meu al fostei sotii se afla pe o adresa , sotia avand o viza de flotant pe adresa unde locuiesc parintii ei,mai exact daca eu iau copilul de la si il tin la adresa mea pana se termina procesul este ilegal.
Prin ordonanta presedintiala puteti incerca.
Motivul invocat de dvs. nu este suficient pentru ca instanta sa va si incredinteze minorul pana la definitivarea divortului.
A lua minorul cu forta de la domiciliul mamei, oriunde ar fi el, ar putea influenta negativ "interesul superior al minorului" pe langa alte posibile infractiuni...
Ce varsta are minorul?
Puteti introduce ordonanta presedintiala prin care sa aratati ca dvs aveti conditii mai bune pentru intretinerea copilului pana la terminarea divortului. Daca vi se admite, puteti lua copilul sau daca vi-l da mama.
Introduceti neparat actiune cum au spus colegii.Pana la pronuntarea divortului , oricum nimeni nu are stabilita incredintarea, asa ca...
doresc un avocat bun in adevaratul sens al cuvantului
va rog un contact