avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 916 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Divort fara partaj - mai pot cere partajul?
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Divort fara partaj - mai pot cere partajul?

am si eu o intrebare am divortat in 2003 iar partaj nu sa facut de niciun fel eu loc cu parinti si am sct de vinzare cumparare cu clauza de intretinere dupa cit si daca nu mai ai dreptu la partaj eu intre timp am renovat casa ce sfaturi imi puteti da va multumesc
Cel mai recent răspuns: ContSters97658 , utilizator 14:19, 25 Februarie 2010
cu privire la acest act trebuie vazuta care era obligatia principala.
daca e vb de un contract de intretinere, intretinerea se putea cere de la oricare debitor.asa ca...

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Partaj FloricaBerbec FloricaBerbec Socri ia dat casa batrineasca fostuli sot cu act de vinzare-,cumparare noi neam construit o casa impreuna,16 ani mai tirziu fara sa stiu el a deschis act de ... (vezi toată discuția)
In caz de divort... brachma brachma va rog, am o nelamurire! parintii mei vor sa mi faca acte de vinzare cumparare cu clauza de intretinere, pt casa si teren. in cazul in care eu divortez, aceste ... (vezi toată discuția)
Ce drept de mostenire are a 2 sotie? and85 and85 tatal meu a divortat de mama mea cu care are: un magazin, un apartament - cumparate impreuna o casa - mostenire a tatalui (inainte de casatorie) impreuna ... (vezi toată discuția)