Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Divort fara partaj - mai pot cere partajul?
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Divort fara partaj - mai pot cere partajul?

am si eu o intrebare am divortat in 2003 iar partaj nu sa facut de niciun fel eu loc cu parinti si am sct de vinzare cumparare cu clauza de intretinere dupa cit si daca nu mai ai dreptu la partaj eu intre timp am renovat casa ce sfaturi imi puteti da va multumesc
cu privire la acest act trebuie vazuta care era obligatia principala.
daca e vb de un contract de intretinere, intretinerea se putea cere de la oricare debitor.asa ca...