Forum Discuţii juridice Să schimbăm împreună legea Regulament in scoala - lungimea parului la baieti
Discuție deschisă în Să schimbăm împreună legea

Regulament in scoala - lungimea parului la baieti

Desi regulamentul zice"tinuta decenta iar parul sa nu impiedice desfasurarea acivitatii scolare" si desi copilul meu are aceeasi freza de un an si jumatate acum mi se impune de dna director tunderea parului. Incotro sa ma indrept si cum sa procedez ?
Probabil ca doamna respectiva are niste conceptii deplasate in materie. Daca nu va intelegeti cu ea, la inspectoratul scolar trebuie sa sesizati problema, pentru ca cererea directoarei nu este intemeiata.

PS: Nici daca in regulament scria ca baietii trebuie sa fie tunsi 1, 2 sau cat vrea cineva, asa o cerinta nu ar fi fost legala iar regulamentul putea fi anulat in privinta partii respective.