Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... despagubiri ANRP- Legea 9/1998
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

despagubiri ANRP- Legea 9/1998

Am primit de la ANRP decizia privind acordarea de despagubiri banesti in februarie 2008. In aprilie 2008 am expediat catre ANRP actele solicitate. De atunci nu am mai primit niciun semnal. Ce este de facut? Cine face plata efectiv?
Plata o face ANRP-ul dar sfatul meu este sa consultati un avocat sau un specialist in revendicari imobiliare si sa actionati statul in judecata prin ANRP si MInisterul Finantelor Publice , cu doua capete de cerere: obligatia de a face si reevaluarea despagubirilor!B-)
Succes!
multumesc pentru sfaturi
Da, actionarea in instanta si ulterior executarea silita a ANRP-ului este singura solutie.
[editat de admin: va rog sa nu mai dati date de contact in mesajele scrise de dumneavoastra]

Alin Popescu, administrator