avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 522 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Calcularea varstei de pensionare
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Calcularea varstei de pensionare

Va rog sa aveti amabilitatea de a ma ajuta in calcularea varstei pentru pensionare limita varsta cu reducerea varstei standard datorata grupei II si data la care se poate iesi la pensie, in urmatoarele conditii:

- An nastere: 1950 , sept. 09 - BARBAT
- Total vechime pana in momentul actual : 43 ani (din care 27 ani grupa a II de munca).

Cu multumiri anticipate,

Mihaela M.
Cel mai recent răspuns: mutu_m , utilizator 20:52, 23 Februarie 2010
Buna seara,

Din pacate nu am acum Cartea de Munca dar maine vom merge iar la Casa de Pensii.

Va mutumesc!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pensie juli_21 juli_21 buna ziua, Sunt nascut in 06.07.1950.Am vechime in munca 35 ani, din care 19 ani si 9 luni si 13 zile in grupa II.va rog sa imi spuneti cand pot iesi la ... (vezi toată discuția)
Cand se poate pensiona? tania63 tania63 barbat nascut pe 4oct 1950 salariat din 1966 si in prezent -2 ani de armata in aceasta perioada. din 1966 pana in 2001 salariat in grupa1 de munca. cand se ... (vezi toată discuția)
Data pensionare limita de varsta seneca399 seneca399 Sunt nascut in mai 1961,am 31 ani vechime in munca din care 9 ani in grupa a II-a.de munca Incepand cu 1 martie 2013 sunt pensionar invaliditate gr.III. La ce ... (vezi toată discuția)