Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Calcularea varstei de pensionare
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Calcularea varstei de pensionare

Va rog sa aveti amabilitatea de a ma ajuta in calcularea varstei pentru pensionare limita varsta cu reducerea varstei standard datorata grupei II si data la care se poate iesi la pensie, in urmatoarele conditii:

- An nastere: 1950 , sept. 09 - BARBAT
- Total vechime pana in momentul actual : 43 ani (din care 27 ani grupa a II de munca).

Cu multumiri anticipate,

Mihaela M.
Buna seara,

Din pacate nu am acum Cartea de Munca dar maine vom merge iar la Casa de Pensii.

Va mutumesc!