avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 648 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... indemnizatie crestere copil
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

indemnizatie crestere copil

buna ziua!
sunt in concediu de crestere a copilului care implineste 2 ani pe 22 octombrie.Eu lucrez in invatamant si ma voi intoarce la scoala pe 1 septembrie. Vreau sa stiu daca pt. lunile septembrie si octombrie, pe langa salariu voi mai primi o suma de bani din indemnizatia care mi s-ar cuveni pana pe 22 oct. Va multumesc.
Cel mai recent răspuns: orca , utilizator 12:08, 24 Februarie 2010
Veti primi de la primarie cate 100 lei/luna ptr ca ati revenit la serviciu mai devreme de implinirea de catre copil a varstei de 2 ani.
elena steff a scris:

buna ziua!
sunt in concediu de crestere a copilului care implineste 2 ani pe 22 octombrie.Eu lucrez in invatamant si ma voi intoarce la scoala pe 1 septembrie. Vreau sa stiu daca pt. lunile septembrie si octombrie, pe langa salariu voi mai primi o suma de bani din indemnizatia care mi s-ar cuveni pana pe 22 oct. Va multumesc.


Se primeste 100 lei de la agentia de prestatii sociale. dar pentru asta se depune la primaria de domiciliu cererea pentru reluarea activitatii , in copie, aprobata de angajator si purtand viza de conformitate cu originalul.Celelalte acte pe care va trebui sa le depuneti vi le da primaria.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Concediu ingrijire copil - rog lamurire! madi1983 madi1983 Buna ziua! Lucrez in invatamant, de meserie invatatoare (urmeaza sa nasc peste o luna si un pic)...daca optez pt concediu 2 ani, dar vreau sa ma intorc mai ... (vezi toată discuția)
Stimulent de insertie radmaria radmaria Buna ziua, As avea si eu o nelamurire....sunt in concediu de ingrijire a copilului,iar in iulie copilul implineste varsta de un an.Eu am optat pt concediu de ... (vezi toată discuția)
Stimulent insertie anamariagatea anamariagatea Va rog sa ma lamuriti si pe mine in legatura cu urmatorul aspect: am nascut in februarie 2012 si am beneficiat de concediu de maternitate pana in mai ... (vezi toată discuția)