Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... indemnizatie crestere copil
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

indemnizatie crestere copil

buna ziua!
sunt in concediu de crestere a copilului care implineste 2 ani pe 22 octombrie.Eu lucrez in invatamant si ma voi intoarce la scoala pe 1 septembrie. Vreau sa stiu daca pt. lunile septembrie si octombrie, pe langa salariu voi mai primi o suma de bani din indemnizatia care mi s-ar cuveni pana pe 22 oct. Va multumesc.
Veti primi de la primarie cate 100 lei/luna ptr ca ati revenit la serviciu mai devreme de implinirea de catre copil a varstei de 2 ani.
elena steff a scris:

buna ziua!
sunt in concediu de crestere a copilului care implineste 2 ani pe 22 octombrie.Eu lucrez in invatamant si ma voi intoarce la scoala pe 1 septembrie. Vreau sa stiu daca pt. lunile septembrie si octombrie, pe langa salariu voi mai primi o suma de bani din indemnizatia care mi s-ar cuveni pana pe 22 oct. Va multumesc.

Se primeste 100 lei de la agentia de prestatii sociale. dar pentru asta se depune la primaria de domiciliu cererea pentru reluarea activitatii , in copie, aprobata de angajator si purtand viza de conformitate cu originalul.Celelalte acte pe care va trebui sa le depuneti vi le da primaria.