avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1479 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... functie iligibila in sindicat
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

functie iligibila in sindicat

ce inseamna in fapt functie iligibila in sindicat?conf codului muncii daca ai acesta functie nu se poate face desfacerea contractului colectiv de munca, mentionez ca am o functie de cenzor in consiliul de administratie al sindicatului.














Alte discuții în legătură

Nerespectare codul muncii? viss_vass viss_vass Am citit cu atentie discutiile si sfaturile dvs. in legatura cu concedierea. Si eu sint in aceeasi situatie pe temeiul ca mi s-a desfiintat postul de contabil ... (vezi toată discuția)
Dilema sindicat Prekazi Prekazi 1.concediere colectiva la firma care am lucrat; 2.am fost trimis in somaj; 3.am participat la negocierea contractului colectiv de munca,alaturi de membrii de ... (vezi toată discuția)
Reorganizare si eliminarea unor compartimente MARIANA CODRUT MARIANA CODRUT buna ziua daca in cazul in care se reorganizeaza o societate comerciala cu capital de stat, se reface organigrama si se elimina un serviciu, se comaseaza la ... (vezi toată discuția)