Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... CCM din nou!
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

CCM din nou!

Buna ziua!
Va rog sa-mi spuneti daca ccm ramane neschimbat se poate face o instiitare catre itm (semnata de toti angajatii)ca se respecta ccm de anul trecut sau trebuie refacut ?
Mltumesc!
Se va face un act aditional prin care partile (conducerea pe de o parte si reprezentantii salariatilor pe de alta parte) sunt de acord cu prelungirea valabilitatii CCM ptr inca 12 luni.
Acest act aditional se depune la Directia de Munca, in acelasi loc in care s-a depus CCM ptr primire nr de inregistrare.
Multumesc pentru lamurire si amabilitate!