Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... pentru pensionare la cerere.
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

pentru pensionare la cerere.

am 58 ani incepind cu 01 01 2010.am implinit in 13 noiembrie 2009 41 ani de munca.ce sanse legale am in acest an sa pot iesi la pensie la cerere?va multumesc anticipat.
Puteti beneficia de:
- pensie pentru limita de varsta incepand cu ianuarie 2017, respectiv la implinirea varstei de 65 ani;
- pensie anticipata partiala incepand cu ianuarie 2012, respectiv la implinirea varstei de 60 ani.