Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... VREAU SA DIVORTEZ
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

VREAU SA DIVORTEZ

abcd
simona-maria, utilizator
Actiunea se va depune la judecatoria in raza caruia se afla ultimul domiciliu comun al sotilor. Citarea paratului se va face prin publicitate (pentru a nu va complica prea mult), avand in vedere ca dvs nu puteti sti daca se mai afla in tara, e plecat in tara soarelui rasare, sau nu se stie unde.
In privinta duratei, dupa ce procedura de citare va fi legal indeplinita, se va administra proba cu unu-doi martori si sunteti libera
aurelianx, utilizator
se poate cita paratul prin publicitate chiar daca el nu a avut niciodata domiciliul in Rom.?Cam cat ar putea fi onorariul unui avocat ptr. divortul meu?
Atentie, citarea prin publicitate se face numai daca este dispusa de instanta!
Din maoment ce ati spus ca ati incheiat casatoria in Romania, presupun ca cel putin o zi ati locuit impreuna in tara (sunt convins ca mai mult). Nu este important daca a avut domiciliu aici, conteaza in ce localitate ati locuit in fapt, efectiv.
Onorariul difera, il stabiliti de comun acord cu avocatul care va hotarati sa-l angajati. Avem doar onorarii diferite.
da se poate..pentru a nu va complica cu comisia rogatorie.. in definitiv, asta e treaba avocatului nu a dvs.. in privinta ultimei inrebari, cred ca e cazul sa urmariti mesageria privata.. nu va spune nimeni pe forumul public onorariul