Forum Discuţii juridice Expertize judiciare şi ... expertiza contabila judiciara
Discuție deschisă în Expertize judiciare şi extrajudiciare

expertiza contabila judiciara

Daca expertul consilier admis de instanta nu a fost convocat de expertul judiciar si raportul a ajuns la instanta, se poate cere un nou termen pt a-si exprima punctul de vedere si expertul consilier ?
Da se poate solicita termen,inclusiv solicitarea respectarii si aplicare unitare a procedurii legale de instiintarea a acestuia.
Buna ziua,
Este ceva neclar in mesajul Dvs.
Expertul desemnat nu a facut o convocarea scrisa, transmisa prin posta tuturor partilor implicate, deci si Dvs. personal ?
In aceste consitii, obligatia de a va anunta expertul - parte (consilier) va revenea in intregime Dvs.
Precizati situatia concreta.
Cu stima,