Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Plata retroactiva contributie pensie
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Plata retroactiva contributie pensie

buna ziua,

mama nu mai plateste pentru pensie din 2006 . Ea are un magazin, AF. ar mai putea plati din urma 2-3 ani ? atunci ar avea 30 de ani vechime si varsta de 55 de ani. poate face ceva sa iasa la pensie anul acesta?
multumesc frumos
biancamica, utilizator
Poate sa incheie contract de asigurare cu Casa de Pensii dar acesta produce efecte numai de la data incheierii lui (nu are efect retroactiv).