avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 968 soluții astăzi
Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate Cit de legal poate fi?
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

Cit de legal poate fi?

Buna ziua
vis-a-vis de blocul in care locuiesc a 'rasarit' o bodega unde se asculta manele la foc continuu,in fiecare zi din saptamina incepind cu ora 23.00 si termina la 06.00.
Am sunat la politie,vin si pleaca la fel de repede fara a se intimpla nimic in urma lor.
La un moment dat au venit la mine la usa sa ma legitimeze,invocind ca trbuie sa completeze nu stiu ce fisa.
Este normal?
P.S. am inteles ca patronul este un interlop din cartier si ca asta ar fi motivul pentru care nu fac absolut nimic
Ultima modificare: Vineri, 26 Februarie 2010
vicar, utilizator
Cel mai recent răspuns: vicar , utilizator 14:33, 26 Februarie 2010
ar trebui sa sunati la garda de mediu pentru poluare fonica.. si politia ar trebui sa ia masuri pentru trulburarea linistii publice.. sunt aparate speciale care masoara nivelul decibelilor si se paote constata inc e masura dvs aveti sau nu dreptate in relcamatiile ce le faceti..
Daca are toate aprobarile de la asociatia de proprietari si de la vecinii din blocul respectiv, e legal.
Si daca pe cei de acolo nu ii deranjeaza, pe dvs.ca vecin de vizavi, nu ar trebui.
Dar puteti sa mai faceti reclamatii daca aveti motive.
Aprobari sigur nu are,iar in ceea ce priveste deranjul ,sigur ii deranjaza,dar din pacate administratorul de bloc a primit amenintari si asta e marea problema.
In ceea ce ma priveste eu am geamul dormitorului exact in fata lor si logic ca ma deranjaza pentruca lautarii aia imi cinta in casa si mie.
Ultima modificare: Vineri, 26 Februarie 2010
vicar, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Incalcarea normelor de convietuire sociala, a ordinii si linistii publice Arnie Arnie Buna ziua. Incep acest mesaj prin a imi cere scuze daca am postat gresit sau nu am ales categoria potrivita. Am cateva intrebari referitoare la legea 61/1991 ... (vezi toată discuția)
Decibeli permisi! Twister Twister Buna ziua! Am un vecin mai batran si ca orice om doresc sa ma distrez, asta include sa dau muzica mai tare. Am 2 boxe normale de calculator putin modificate ... (vezi toată discuția)
Vecina sensibila julie88 julie88 stau la bloc la etajul 1.sunt venita acasa de la facultate cam de o luna.am obiceiul de 2- 3 ori pe saptamana mai ales cand fac curatenie sa ascult muzica mai ... (vezi toată discuția)