avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 529 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... bani imprumutati
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

bani imprumutati

am imprumutat o persoana cu o suma de bani si singur inscris pe care l-am facut cu privire la imprumut este o declaratie notariala prin care debitorul recunoaste ca a primit suma
Cel mai recent răspuns: mat78 , utilizator 15:53, 26 Februarie 2010
si noi cu ce va putem ajuta? unde este intrebarea?
intrebarea mea era cum pot sa-mi recuperez banii in situatia in care debitorul refuza sa-i restitue
buna ziua!
suma cand trebuia restituita?
un utilizator timid, ce se rusineaza sa isi expuna problema de la a la z din capul locului:D
calculati daca mai sunteti in termenul legal, pt a putea solicita obligarea debitorului la a va restitui suma imprumutata .
este mentionat un termen de restituire a imprumutului ??

Alte discuții în legătură

Recuperare bani imprumutati oliviuganceanu oliviuganceanu Buna ziua,as dori sa stiu daca sunt in posesia unei declaratii scrise de mana din care reiese faptul ca am imprumutat o persoana cu o anumita suma de bani in ... (vezi toată discuția)
Contract de imprumut fara garantii,abuz de incredere sau inselaciune? addy addy Am si eu o problema pt care v-as multumi din suflet daca m-ati ajuta cu niste informatii:Un prieten f bun a imprumutat suma de 10000 euro de la o cunostinta ... (vezi toată discuția)
Imprumut cu act notarial wert wert Am si eu urmatoarea problema: o cunostinta mi-a \"vandut\" o casa+teren prin contract de vanzare-cumparare (vandut intre \" \" pt ca nu i-am dat banii din ... (vezi toată discuția)