Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... bani imprumutati
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

bani imprumutati

am imprumutat o persoana cu o suma de bani si singur inscris pe care l-am facut cu privire la imprumut este o declaratie notariala prin care debitorul recunoaste ca a primit suma
si noi cu ce va putem ajuta? unde este intrebarea?
intrebarea mea era cum pot sa-mi recuperez banii in situatia in care debitorul refuza sa-i restitue
buna ziua!
suma cand trebuia restituita?
un utilizator timid, ce se rusineaza sa isi expuna problema de la a la z din capul locului:D
calculati daca mai sunteti in termenul legal, pt a putea solicita obligarea debitorului la a va restitui suma imprumutata .
este mentionat un termen de restituire a imprumutului ??