Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... TAXA DE INMATRICULARE
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

TAXA DE INMATRICULARE

Sunt persoana cu handicap gr 1 detin permis de conducere,si as dori sa stiu daca platesc taxa auto,nu am handicap locomotor
Da, trebuie sa platiti taxa pe poluare pentru a putea inmatricula autovehiculul.
Nu ati fi platiti aceasta taxa numai in cazul in care masina avea dotari speciale si RAR-ul ar fi specificat acest lucru in cartea de identitate a masinii