avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 883 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... TAXA DE INMATRICULARE
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

TAXA DE INMATRICULARE

Sunt persoana cu handicap gr 1 detin permis de conducere,si as dori sa stiu daca platesc taxa auto,nu am handicap locomotor
Cel mai recent răspuns: carmolau , utilizator 14:50, 27 Februarie 2010
Da, trebuie sa platiti taxa pe poluare pentru a putea inmatricula autovehiculul.
Nu ati fi platiti aceasta taxa numai in cazul in care masina avea dotari speciale si RAR-ul ar fi specificat acest lucru in cartea de identitate a masinii

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Taxa inmatriculare auto pt persoana cu handicap mosuxl mosuxl Buna ziua, Astazi am fost la 4 institutii ale statului ( RAR, TREZORERIE,ANAF,TAXE SI IMPOZITE ) – niciunde nu am reusit sa aflu informatiile ... (vezi toată discuția)
Taxa auto redusa pentru persoana cu handicap? ejneb00n ejneb00n Buna seara si la multi ani. Detin un automobil inscris in Italia, euro 2 si mi se pare o crima taxa auto pentru inscriere aici la noi din moment ce masina am ... (vezi toată discuția)
Inmatriculare auto persoane cu handicap viliszabo viliszabo As dori sa stiu daca baneficiez de scutire de la taxa de mediu pt.autoturisme, mentionez ca am handicap gr.2 accentuat permanent ( amputatie mana dreapta ... (vezi toată discuția)