Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... profit nerealizat
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

profit nerealizat

La o dauna totala profitul nerealizat pe cate luni se calculeaza?multumesc geanina
In primul rand nu spuneti ce fel de polita detineti si ce fel de dauna totala s-a inregistrat si la ce bun asigurat. Apoi putem discuta.
Stimate domn,este vorba despre un accident petrecut in italia unde au fost implicate 106 masini in urma inpactului au decedat ambii soferii,conform dinamicii soferul a fost gasit vinovat deoarece nu a pastrat distanta regulamentara.La randul meu am fost lovit de un cap tir inmatriculat in Portugalia ,eu detin polite casco la ambele ansambluri dar am mers pe carte verde .Doresc sa-mi spuneti profitul nerealizat se calculeaza pe dauna totala pana in momentul ce primesc despagubirea pe vagon?.Va multumesc FARCAS GEANINA