Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... plata RCA
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

plata RCA

O SC termina de platit leasingul unui autoturism in martie 2007 dupa care urmeaza sa vanda autoturismul unei persoane fizice. Persoana care va cumpara poate circula cu RCA-ul facut de SC sau trebuie sa faca o alta RCA dupa cumpararea masinii?
daca se schimba proprietarul masinii, adica persoana asigurata trebuie sa faca alta polita. s.c. isi poate recupera mrestul de bani pentru rca platit pentru lunile ramase daca este de acord cel cu leasingul care de fapt este proprietarul masinii.
pe polita rca scrie proprietarul, deci nu poate circula cu vechea polita