Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Blocuri debransate datorita restantelor asociatiei
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Blocuri debransate datorita restantelor asociatiei

În Suceava,SC TERMICA SA a luat măsura(şi a transpus-o în practică)debranşării de la căldură şi apă caldă întreaga asociaţie de proprietari pentru existenţa câtorva restanţieri la plata cotelor de contribuţie la acoperirea cheltuielilor lunare ale asociaţiei.
Exemplu , o asociaţie este compusă din 5 blocuri şi 2 din acestea au restanţe,trebuie să sufere şi celelate 3 blocuri care nu au restanţe?Unde este raţiunea şi care este temeiul legal în baza căruia furnizorul de utilităţi a luat o astfel de măsură,în opinia mea,ABERANTÃ?!?!?!...
In cazuri de acest gen se impune notificarea acelora care se inregistreaza cu restante