avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 804 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... reangajare dupa somaj
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

reangajare dupa somaj

Pentru a beneficia de cei 30% din ajutorul de somaj dupa angajare,exista o perioada minima in care sa fi beneficiat de ajutorul de somaj sau nu?
Cel mai recent răspuns: Valeriu TUDOR , Consultant resurse umane 14:31, 1 Martie 2010
Nu exista, prevazuta in lege, o asemenea perioada minima necesara, care sa conditioneze acordarea celor 30%.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Indemnizatie pentru ccc  bogdan bogdan Buna seara, Va rog frumos sa imi spuneti ce trebuie sa fac pentru a primi indemnizatia de crestere copil.In clipa de fata sunt in somaj, din care mai am de ... (vezi toată discuția)
Somaj dupa somaj MARIAN LUCIA MARIAN LUCIA Buna ziua! Cu data de 01.03.2009 am intrat in somaj pentru 15 luni.Am aflat de curand ca este o lege prin care daca te angajezi pt 1 luna(inainte de expirarea ... (vezi toată discuția)
Ajutor de somaj luccia luccia Solicit niste lamuriri in legatura de ajutorul de somaj, si anume: - persoana care a terminat facultatea, examen de licenta iulie 2008, inregistrata la ... (vezi toată discuția)