avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1461 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... evaluare pentru anrp
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

evaluare pentru anrp

Buna ziua!

Am o nelamurie...anul trecut mi s-a facut o evaluare pt ANRP cu care am fost deacord, iar dupa 4 luni am mai primit una care este la jumatate din valoarea primei evaluari. As dori sa contest aceasta evaluare si m-ar interesa ce ar trebui sa fac.

Multumesc
Cel mai recent răspuns: bejenaru , utilizator 15:06, 1 Martie 2010
Depinde cine a efectuat aceasta evaluare.
Dar oricum ar fi sigur o veti putea contesta si in instanta daca este cazul.
ambele evaluari au fost facute de acceasi firma, acelasi evaluator.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Evaluare teren anrp bejenaru bejenaru Buna ziua! Am niste nelamuriri. Am depus la ANRP un dosar pentru despagubire pentru un teren. Am vb cu un evaluator agreat de ei si am inteles ca pentru ... (vezi toată discuția)
Contestare in justitie decizie anrp alex_mn alex_mn Buna seara. Dupa foarte multi ani de asteptare matusa mea a intrat in posesia deciziei ANRP prin care, in urma evaluarii facute de un evaluator, i se propun ... (vezi toată discuția)
Probleme cu un raport de evaluare intocmit de un evaluator agreat de anrp. am vreo solutie? lucian_ lucian_ Buna seara. Apelez la dumneavoastra pentru a va solicita sfatul in urmatoarea problema : Mama mea are un dosar de despagubire la ANRP pe legile fondului ... (vezi toată discuția)