Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe profit ong fara activitate economica
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe profit

ong fara activitate economica

ong fara activitate economica trebuie sa depuna declaratia 101si sa efectueze plati anticipate(imp forfetar)
Trebuie sa depuna.Daca nu e suspendata la ORC plateste.
Termenul de depunere a declaratiei 101 este 25 februarie.
Plati anticipate nu efectueaza (Ordinul 1430/2010 precizeaza faptul ca " Formularul nu se completeaza pentru impozitul pe profit de catre urmatorii contribuabili:
-organizatiile nonprofit;
-contribuabilii care obtin venituri majoritare din cultura cerealelor si plantelor tehnice, pomicultura si viticultura.")