Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale AGA CU PRIVIRE LA NUMIRE ADMINISTRATOR
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

AGA CU PRIVIRE LA NUMIRE ADMINISTRATOR

Ma poate ajuta cineva cu un model de AGA pentru numirea unui nou administrator si pentru schimbarea denumirii firmei?
Care sunt implicatiile cu privire la schimarea denumirii societatii cu privire la organele statului?
Va multumesc.
Hot AGA:
-Preambul
"Au Hotarat:"
1.Art. 1, al.1 al Actului Constitutiv al societatii se modifica dupa cum urmeaza:
"In concordanta cu dovada privind disponibilitatea firmei nr.____/______, denumirea societatii este_______________________";
2.Se numeste in functia de administrator dl.__________, ( se trec toat datele de identificare ale acestuia, CI , CNP)
3. Celelelate prevederi ala Actului Constitutiv raman neschimbate
4.Actul Constitutiv va fi actualizat in concordanta cu noile modificari
5. Se imputerniceste_____________ (cu datele de identificare) pentru inregistrarea la ORC a prezentelor modificari

Asociati

Pentru noua denumire iti trebuie o dovada de rezervare de la ORC.
Vei preda vechiul CUI si vei primi un altul
Nu vor fi implicatii pentru ca J-ul si CUI-ul raman aceleasi.
In corespondenta cu acele organe ale statului poti face mentiunea "fosta SC......SRL"-
Bafta!